Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Ekodoradcy spotkali się na wspólnych warsztatach

Ekodoradcy spotkali się na wspólnych warsztatach
Ekodoradcy zatrudnieni w ramach programu LIFE spotkali się dziś na warsztatach. W spotkaniu zorganizowanym w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej. To właśnie małopolski projekt będzie promowany przez KE jako jeden z dobrych przykładów wykorzystania środków europejskich.

Bardzo cieszę się, że nasze spotkanie dziś jest możliwe i że program LIFE – pomimo początkowo niesprzyjających okoliczności - jest dziś realizowany – mówił podczas spotkania z ekodoradcami marszałek Jacek Krupa. -  Jesteśmy pionierami jeśli chodzi o działania na rzecz poprawy jakości powietrza choć nie jest to łatwe. To tak naprawdę praca u podstaw, zmienić należy przede wszystkim podejście wielu osób do tego problemu i uzmysłowić im jego skalę. Dlatego Państwa praca jest tak ważna i potrzebna. To wy jesteście najbliżej mieszkańców  - dodał marszałek.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska uznała - obok dwóch innych polskich projektów – koordynowany przez Małopolskę LIFE za przykład dobrej praktyki w wykorzystaniu unijnych funduszy. Teraz najlepsze projekty KE przedstawi w kampanii informacyjno-promocyjnej, która ma pokazać pozytywny wpływ funduszy unijnych na rynek pracy i wzrost gospodarczy w państwach należących do UE. 

Wróć