Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Turystyka

W roku 2014 Gmina Iwkowa zrealizowała projekt pn.” Turystyczna Iwkowa – promocja turystyki i rekreacji na terenie gminy Iwkowa poprzez przygotowanie i emisję spotów telewizyjnych, audycje radiowe, artykuły prasowe i gadżety reklamowe”.

Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach działania: „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju „ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Kampania promocyjna skierowana była zarówno do turystów, zainteresowanych głównie aktywną turystyką weekendową, jak również do mieszkańców terenu naszej gminy. Celem kampanii była promocja turystyki i rekreacji na terenie gminy Iwkowa, połączonej z poznawaniem jej walorów przyrodniczych i kulturowych. Jest to bez wątpienia dobre miejsce do uprawiania różnego rodzaju rekreacji ruchowej (pieszej, rowerowej, konnej, Nordic Walking, narciarstwo biegowe i zjazdowe). Warto przy tym podkreślić, iż turystyka i odpoczynek poprzez ruch pomagają obniżyć poziom stresu, poprawiają samopoczucie oraz przyczyniają się do lepszej kondycji zdrowotnej. Oprócz elementów zachęcających do aktywnego wypoczynku, w kampanii nie zabrakło również promocji tutejszych smaków i lokalnych specjałów, a także ciekawych i wartych poznania miejsc związanych z lokalną kulturą, turystyką oraz zabytków.

W ramach kampanii pojawiły się: spoty reklamowe w telewizji regionalnej TVP Karków, audycje oraz spoty reklamowe w Radio Kraków oraz RDN Małopolska, reklamy w serwisach internetowych (na kanale youtube, Tarnowskiej TV, portalpolski.pl), spoty reklamowe w autobusach miejskich na terenie Krakowa, publikacje w gazetach „Dziennik Polski” oraz „Informator Brzeski”. Przygotowano również gadżety reklamowe oraz plakaty promocyjne. Hasłem przewodnim kampanii stało się zdanie „…bo gmina Iwkowa jest wyjątkowa”.

 

Wróć