Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

BEZPIECZNY SENIOR W SIECI

BEZPIECZNY SENIOR W SIECI

Oddział ZUS w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu „BEZPIECZNY SENIOR W SIECI”, które odbędzie się 29 stycznia 2020 roku w siedzibie oddziału przy ul. Kościuszki 32.

Motywem przewodnim spotkanie będzie cyberbezpieczeństwo. Wspólnie z Komendą Miejską Policji w Tarnowie wyjaśnimy, jak nie stać się ofiarą przestępstwa internetowego. Nasi eksperci pomogą zarejestrować konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz pokażą jak przez internet pobrać PIT.

Odpowiemy również na pytania dotyczące emerytur. Komu i na jakich zasadach przysługuje, kiedy najlepiej na nią przejść oraz jak zmienia się wysokość emerytury przy dłuższej pracy. Powiemy, dlaczego ważny jest kapitał początkowy i gdzie szukać potrzebnych do jego wyliczenia dokumentów.

Zachęcamy seniorów, aby przyszli do ZUS razem z wnukami. Natalia Tryba, znana w regionie miłośniczka gier planszowych, podzieli się ciekawymi pomysłami,  które można wykorzystać w wolnym czasie. Zaprezentujemy też nową grę edukacyjną - Specjalista ZUS.

Nie zabraknie czasu na rozmowy o zdrowiu. Lekarz medycyny Marta Owczyńska wyjaśni, czym grozi wielogodzinne siedzenie przed monitorem komputera. Opowie o telemedycynie i do czego może być przydatna. Podczas spotkania chętni zbadają poziom cukru i zmierzą ciśnienie krwi.

Wróć