Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Dni Otwarte Domów Pasywnych

Dni Otwarte Domów Pasywnych

W imieniu Klastra Zrównoważona Infrastruktura zapraszam na kolejną VIII edycję Dnia Otwartego Domów Pasywnych, organizowaną od godz. 10:30 w dniu 19 maja (sobota) w budynku pokazowym klastra w Kokotowie k. Krakowa. Prosimy o przekazanie mieszkańcom zaproszenia na spotkanie z domami pasywnymi, po raz kolejny pod hasłem MIESZKAJ BEZ SMOGU!

Sezon grzewczy wprawdzie za nami, a problem na chwilę pozornie znika.... Zależy nam na jak największej świadomości przyszłych inwestorów, że dziś można budować zupełnie inaczej - z korzyścią dla własnego zdrowia, portfela i powietrza w regionie!Niestety wciąż nie mamy większego wpływu na jakość powietrza w Małopolsce, ale na to czym oddychamy w swoim własnym domu - jak najbardziej :)

Dzień otwarty organizowany przez Klaster będzie okazją, aby poznać rozsądną alternatywę dla tradycyjnego budownictwa - dom pasywny z polskich komponentów, w tradycyjnej murowanej technologii, zapewniający zdrowy mikroklimat wewnętrzny, czyste świeże powietrze oraz komfort termiczny przez cały rok! Zapraszamy wszystkich świadomych inwestorów oraz tych, którzy po prostu chcą poznać przyjazne i zdrowe technologie w nowoczesnym budownictwie.

Klaster Zrównoważona Infrastruktura jest to największy w Polsce klaster propagujący i wdrażający dostępne cenowo energooszczędne technologie budowlane, od 2016 uznany przez Ministerstwo  Rozwoju jako Krajowy Klaster Kluczowy. W jego skład wchodzi ponad 100 podmiotów, w tym największe  krakowskie uczelnie jak: AGH, PK,  UJ. Członkami klastra są również miasta: Niepołomice, Słomniki i Piastów. Nadrzędnym celem współpracy jest promocja najwyższej efektywności energetycznej w budownictwie, osiągniętej dzięki wykorzystaniu autorskich rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych oraz pracy przedsiębiorców skupionych w naszym Klastrze.

Wróć