Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Czas na ekstremalne wydarzenie! Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Choć można ją odbyć każdego dnia w ciągu roku, wyjątkowego znaczenia nabiera w okresie Wielkiego Postu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest dla każdego, kto nie boi się przekroczyć samego siebie. Pokonywanie długiej i trudnej trasy w nocy i w milczeniu zmienia człowieka i o to właśnie chodzi. Każdy musi się zmierzyć ze swoim ciałem i charakterem, z samym sobą. Kiedy wydaje się, że człowiek już więcej nie może, wtedy następuje autentyczne spotkanie z Bogiem.

Ta podróż wymaga wysiłku i ma boleć, ale dzięki temu staje się inspiracją do życia na co dzień.

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie! Nie czekaj i już dziś wyznacz sobie cel. Dołącz do EDK!

W związku z  wydarzeniem „Ekstremalna Droga Krzyżowa”, mającym odbyć się w nocy z piątku na sobotę 20/21 marca 2015 roku, uprzejmie informujemy, że trasa Drogi Krzyżowej przebiegać będzie odcinkami lokalnych dróg powiatowych i gminnych przez następujące miejscowości: Kościół pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu, Paścia Góra- Marcinkowice- Białowodzka Góra- Zawadka- Skrzętla Rojówka- Janoworz- Ujanowice- Michalczowa- Połom Mały- kościół na Kozieńcu. Przejście rozpocznie się 20 marca  po Mszy Świętej o godzinie 20:15 i może potrwać do 21 marca do godziny 15:00.


Tarnowska edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie jednym z ponad 80 tego typu wydarzeń odbywających się na całym świecie. Rozpocznie się 27 marca 2015 Mszą Świętą o godzinie 20.00 w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie. Uczestnicy będą mieli do wyboru aż cztery długie (ponad 40 km) trasy: Tarnów-Szczepanowice-Kozieniec, Tarnów-Pleśna-Kozieniec, Tarnów-Wojnicz-Kozieniec i Tarnów-Jamna. W tym roku po raz pierwszy w Tarnowie przygotowana została trasa dla tych, którzy chcą przejść EDK samotnie (trasa do Jamnej – przewidziana dla maksymalnie 50 uczestników). Zapisy na EDK-Tarnów będą odbywać się przez stronę www.edk.org.pl i rozpoczną się 13.03.2015. Najbardziej aktualne informacje dotyczące tarnowskiej edycji można znaleźć na www.facebook.com/edk.tarnow lub pisząc na adres edk.tarnow@gmail.com.

Wróć