Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Gmina Iwkowa z rekordem Guinnessa

Gmina Iwkowa  z rekordem Guinnessa

Tegoroczne Święto Suszonej Śliwki w Kątach (gmina Iwkowa) było wyjątkowe, a to za sprawą próby bicia rekordu Guinnessa w lepieniu pierogów z suszoną śliwką. W ciągu jednej godziny Pani Beata Jasek ulepiła i ugotowała 1066 pierogów z nadzieniem śliwkowym tym samym ustanowiła nowy rekord Guinnessa w tej kategorii. Przygotowania jak i samo bicie rekordu zgromadziły na stadionie lokalnego klubu sportowego tłumy mieszkańców i gości.

Imprezie towarzyszyły występy zespołów lokalnych: Iwkowianie, Mali Iwkowianie, Iwkowska Orkiestra Dęta oraz koncert kapeli „Pogwizdani”. Program kabaretowy zaprezentowała Marzena Kipiel – Sztuka. Całość imprezy zakończyła zabawa taneczna z zespołem Summer Band. Jak co roku nie zabrakło stoisk z produktami lokalnymi oraz wręczenia nagród w konkursie „Człowiek roku” i „Firma roku”. Odznaczenia otrzymali: „Technika Bramowa Pajor” Piotr Pajor (firma zatrudniająca do 3 pracowników), Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna ,,Dzięgiel” (firma zatrudniająca powyżej 3 pracowników), Rodzina Piwowarów z Dobrociesza (gospodarz roku), Antoni Krężołek (społecznik roku) oraz Beata Jasek (ambasador Gminy Iwkowa).

„Śliwkobus” woził do lokalnego gospodarstwa sadowniczego wszystkich zainteresowanych metodą produkcji suszonych owoców. Inicjatywa była możliwa dzięki projektowi „Śliwkobusem po Iwkowej – prezentacja tradycyjnych suszarni owoców” realizowanemu przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Odbył się również happanimg ekologiczny „Ekodziecaki w Ekogminie”, w ramach którego zorganizowano m.in. ekologiczny kącik, spektakl dla dzieci oraz zdrowy poczęstunek.

Wróć