Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Gotuj po hiszpańsku II

Gotuj po hiszpańsku II

Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI prowadzi nabór do XI edycji  BEZPŁATNEGO projektu „Gotuj po hiszpańsku II” wspófinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wydłużyliśmy termin przyjmowania formularzy zgłoszeniowych do projektu do dn. 12.05.2021 r.

W ramach projektu można wyjechać na 60 dni do Walencji na kurs kuchni śródziemnomorskiej i praktyki w restauracjach. Wśród restauracji w których uczestnicy odbywają praktyki są restauracje z przewodnika Michelin oraz z gwiazdką Michelin. Przed wyjazdem jest zapewnione wsparcie językowe oraz odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. Projekt „Gotuj po hiszpańsku II”, to nie tylko projekt, który dotyczy rozwoju umiejętności zawodowych. Jak każdy projekt mobilnościowy rozwija wszechstronnie i motywuje do zmiany, inspiruje.   

Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat, zamieszkałych w Małopolsce, nieuczących się, niepracujących, zarówno do  zawodowych kucharzy, osób z wykształceniem gastronomicznych oraz tych, które pasjonują się gotowaniem.

Wyjechało z nami już ponad 140 osób. Wśród nich jest wielu kucharzy, a także pasjonatów kuchni, którzy dzisiaj pracują w krakowskich restauracjach oraz restauracjach w całej Polsce.  Wyjazd odbył się również w warunkach pandemii ( https://gotujpohiszpansku.pl/blog/nie-zapomnij-maseczki/).

Projekt „Gotuj po hiszpańsku II” został wytypowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju jako przykład dobrych praktyk i przedstawiony w programie TVP „Fundusze Europejskie jak to działa”. https://www.youtube.com/watch?v=Es1gZUsWibE&t=176s. Projekt został także zaprezentowany w Brukseli na międzynarodowej konferencji z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych  Republiki Federalnej Niemiec.

Zachęcamy do zapoznania się z blogiem: http://blog.gotujpohiszpansku.pl/ oraz materiałami.

Spot_1 „Gotuj po hiszpańsku II” : https://www.youtube.com/watch?v=pqtgSD7JrE0&t=11s

Spot_2 „Gotuj po hiszpańsku II”: https://www.youtube.com/watch?v=FBXQEa8sq-E

Projekt jest ciekawą ofertą dla kucharzy i pasjonatów gotowania, którzy też chcieliby poznać kuchnię śródziemnomorską od kuchni, a także osób zainteresowanych językiem hiszpańskim i kulturą hiszpańską.  Będziemy wdzięczni za zamieszczenie informacji o projekcie na swoim Facebooku oraz stronie internetowej.

Wróć