Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

250 tysięcy na kolejną inwestycję w Gminie Iwkowa!

250 tysięcy na kolejną inwestycję w Gminie Iwkowa!

Miło Nam poinformować, że zgodnie z uchwałą podjętą przez Sejmik Województwa Małopolskiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej ponad stu jednostkom samorządu terytorialnego z terenu województwa w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno–sportowa – MIRS” Gmina Iwkowa otrzyma aż 250 tysięcy złotych.  

Nasza Gmin złożyła wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony i jako jedna z 3 gmin powiatu brzeskiego tuż obok Szczurowej i Czchowa otrzymała możliwie najwyższe dofinansowanie.     Z przekazanych środków Nasza Gmina przeprowadzi modernizację obiektu sportowego czyli przebudowę i rozbudowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w miejscowości Wojakowa.

Dzięki środkom o łącznej wysokości 12 mln zł w 2022 roku w Małopolsce zostanie zrealizowanych 111 zadań. Z tych funduszy samorządy powiatu brzeskiego przeprowadzą budowy oraz modernizacje i doposażenia boisk sportowych, bieżni, kortów, torów rowerowych, stref rekreacji i aktywności sportowej, siłowni plenerowych, czy placów zabaw.

Wróć