Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

„MAŁOPOLSKA OLIMPIADA FREKWENCJI ”

„MAŁOPOLSKA OLIMPIADA FREKWENCJI ”

10 gmin z Województwa Małopolskiego o najwyższej frekwencji w drugiej turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymało bony o wartości 50 tys. zł na wycieczki szkolne dla uczniów z małopolskich szkół podstawowych. Dzięki zaangażowaniu społeczeństwa jedną z tych gmin była Iwkowa, która podczas wyborów mogła poszczycić się frekwencją na poziomie 76,2 %. Wszystkie pięć szkół podstawowych z terenu naszej gminy przystąpiło do projektu otrzymując pulę pieniędzy na organizację jednodniowych wycieczek dla swoich uczniów. Program zakładał kompleksowe sfinansowanie wycieczek do stolicy Małopolski - Krakowa oraz innych, atrakcyjnych miejsc w naszym województwie. Jednym z obowiązkowych punktów każdej wycieczki była lekcja demokracji zorganizowana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Pierwszą placówką która zorganizowała wyjazd była Szkoła

Podstawowa w Iwkowej Nagórzu, która 22 września 2020 r. zabrała swoich wychowanków na wycieczkę do Krakowa. Wzięło w niej udział 39 uczniów. Dzieci odwiedziły m. in. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Podczas wycieczki 15 października 2020 r. zatytułowanej „Śladami Jana Pawła II ”, 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wojakowej w ramach projektu odwiedziło Wadowice i Kraków. Uczestniczy zwiedzili m.in. Dom Rodzinny Ojca Świętego oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Pozostałe placówki tj. Szkoła Podstawowa w Iwkowej, Szkoła Podstawowa w Kątach oraz Szkola Podstawowa w Dobrocieszu zaplanowały swoje wyjazdy na październik i listopad. Niestety w związku z pogarszającą się sytuacją zwiazaną z COVID-19 wycieczki nie odbyły się i zostały przesunięte na terminy późniejsze gdy sytuacja epidemiologiczna się ustabilizuje.

Wróć