Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Myślę, więc nie śmiecę

Myślę, więc nie śmiecę

W tym roku po raz 28 wyruszamy, by posprzątać Polskę! Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach 17-19 września pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.

W Akcji Sprzątania świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wybrane hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza: „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy do udziału w tegorocznej edycji sprzątania świata i zachęcamy do segregacji w codziennym życiu. W tym roku posprzątajmy swoje miejsce w Polsce – miejsce w którym mieszkamy. Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać!

Chętni do udziału w ramach tegorocznej akcji mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy Iwkowa, pokój nr 12 po nieodpłatny odbiór worków. Zebrane w trakcie akcji odpady z miejsc wcześniej ustalonych, odbierze Firma Dimarco.

Wróć