Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” Eliminacje Gminne – Iwkowa 2015

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” Eliminacje Gminne – Iwkowa 2015

W ostatni piątek ferii (27. lutego) odbyły się pierwsze w naszej gminie eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczna, pilotażowa edycja tego typu konkursu w naszej gminie, przeznaczona była dla uczniów w wieku gimnazjalnym, wśród których nie brakuje członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorzy konkursu: Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, druhny i druhowie jednostek OSP z terenu naszej gminy i Gminny Ośrodek Kultury wyznaczyli na miejsce przeprowadzenia testu remizę OSP w Wojakowej. Przybyła młodzież przystąpiła do pisemnego sprawdzianu, który miał wyłonić trójkę najlepszych uczestników, przechodzących do drugiego etapu ustnego. Po zadaniu uczestnikom drugiego etapu trzech losowo wybranych pytań i ocenianiu odpowiedzi komisja konkursowa przystąpiła do ogłoszenia wyników i rozdania nagród.

  • I miejsce – Gabriela Czyżycka (nagroda: tablet multimedialny)
  • II miejsce – Adrian Repetowski (nagroda: aparat cyfrowy)
  • III miejsce – Maciej Haus (nagroda: ebook) 


Laureaci konkursu zostali również zakwalifikowani do etapu powiatowego OTWP 2015, który odbędzie się w Brzesku do końca marca br. Fundatorem nagród głównych w eliminacjach gminnych był Zarząd Gminny ZOSP RP natomiast upominki rzeczowe i dyplomy ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej.

Hasło przewodnie turnieju „Młodzież zapobiega pożarom” wskazuje nam na istotną rolę jaką młodzi ludzie mogą odegrać w dbaniu o nasze wspólne bezpieczeństwo. Podnoszenie świadomości, ukazanie potencjalnych zagrożeń, właściwe zachowanie w sytuacjach stresowych, pierwsza pomoc to jedne z podstawowych kwestii, których dotyczy owy turniej. Każdy kto zgłębia wiedzę w tym kierunku, niezależnie od wyniku punktowego z testu, zasługuje na uznanie i przyczynia się do zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Komisji Konkursowej
Bartłomiej Durbas
Sekretarz OSP IWKOWA

Wróć