Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Ponad 4 miliony złotych dla Gminy Iwkowa Funduszu Polski Ład

Ponad 4 miliony złotych dla Gminy Iwkowa  Funduszu Polski Ład

W ubiegły poniedziałek ukazały się wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Do kilku samorządów z powiatu brzeskiego, w tym także do Gminy Iwkowa trafią pieniądze, które pomogą zrealizować zaplanowane inwestycje.

Nasza Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 050 000,00 zł, które pozwoli na modernizację drogi gminnej Kąty Zatoki-Połom Mały-Iwkowa Pagórek.

Założeniami Rządowego Funduszu Polski Ład jest wspieranie zrównoważonego rozwoju i nowych inwestycji. Gminy mają szansę na modernizację i realizację planów w zakresie infrastruktury drogowej, transportu publicznego, kanalizacji czy edukacji. Bardzo istotny jest również fakt, że dofinansowanie jest w pełni bezzwrotne co pozwoli gospodarce wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 a naszej Gminie realizować kolejne inwestycje.

Wróć