Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

„Spalam kalorie – nie odpady”

„Spalam kalorie – nie odpady”

W dniu 12 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbędzie się 1. Ekobieg  „Spalam kalorie – nie odpady” organizowany przez Fundację Nauka i Kultura. To doskonała okazja nie tylko do aktywnego i rodzinnego spędzenia wiosennej niedzieli, ale także do wzięcia udziału w publicznej debacie na temat jakości środowiska. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.


Hasłem “Spalam kalorie - nie odpady” organizatorzy pragną zwrócić uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych. Udział w imprezie każdego biegacza niezależnie od wieku to również realne polepszenie jakości powietrza w Małopolsce ponieważ wiąże się z przekazaniem na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego tyle sadzonek drzew ile osób weźmie udział w Biegu.

Finał imprezy odbędzie się w Parku Jordana. Tam odbędzie się  piknik “Poznajemy małopolskie parki narodowe” zorganizowany przez Tatrzański Park Narodowy. Współorganizatorami wydarzenia są: Pieniński Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, a także Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Organizatorzy będą pokazywać możliwości edukacyjne Parków Narodowych, a także promować będą m.in. swój najnowszy projekt - Przyjaciel Parku Narodowego. Piknik odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00.

Zapisy do udziału w biegu odbywają się poprzez stronę www.eko-bieg.pl

Wróć