Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018

„Akcja-Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, pod takim hasłem rusza obecna dwudziesta piąta edycja akcji Sprzątania Świata,która odbędzie się w dniach 21 - 23 września 2018r.

 

Celem tegorocznej akcji jest wsparcie selektywnej zbiórki odpadów. O korzyściach płynących z segregacji nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy do udziału w tegorocznej edycji sprzątania świata i zachęcamy do segregacji w codziennym życiu.

Gmina Iwkowa, jak co roku organizuje akcję w ramach której sprzątamy i segregujemy odpady. Chętni do udziału w akcji mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy Iwkowa, pokój nr 12 po nieodpłatny odbiór worków i rękawic. Zebrane w trakcie akcji odpady z miejsc wcześniej ustalonych, odbierze Firma Dimarco.

Wróć