Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2020

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2020

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” pod takim hasłem rusza obecna 27 edycja akcji Sprzątania Świata, która odbędzie się w dniach 19-21 września 2020r.

Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na problematykę odpadów z tworzyw sztucznych, ich poprawna segregacja i recykling. Zdajemy sobie sprawę, iż nasza konsumpcja z roku na rok rośnie, przez co rośnie również ilość wytwarzanych odpadów z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, iż odpady te trzeba segregować, aby mogły być poddane recyklingowi i otrzymać „drugie życie”, zamiast trafić na wysypisko.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy do udziału w tegorocznej edycji sprzątania świata i zachęcamy do segregacji w codziennym życiu. W tym roku posprzątajmy swoje miejsce w Polsce – miejsce w którym mieszkamy. Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać!

Chętni do udziału w ramach tegorocznej akcji mogą zgłaszać do Urzędu Gminy Iwkowa Punkt Obsługi Klienta (Sala GOK) po nieodpłatny odbiór worków. Zebrane w takcie akcji odpady z miejsc wcześniej ustalonych, odbierze Firma Dimarco.

Wróć