Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego etap I

Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego etap I

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności atrakcji przyrodniczych i kulturowych subregionu tarnowskiego poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Projekt realizowany jest w partnerstwie, którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, a partnerami gminy: Borzęcin, Ciężkowice, Czchów, Gromnik, Iwkowa, Pleśna, Ryglice, Szczurowa, Tuchów oraz Zakliczyn.

Na terenie Gminy Iwkowa realizowane będą następujące zadania:

„Budowa wieży widokowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Iwkowa”

W ramach zadania w obrębie najwyższego wzniesienia w Iwkowej (Szpilówka – 516 m n.p.m.) wybudowana zostanie wieża widokowa o konstrukcji stalowej z pomostami drewnianymi, dodatkowo w obrębie działki nr 1850 w Iwkowej zaplanowano wykonanie miejsc postojowych do obsługi wieży. Lokalizacja inwestycji znajduje się w pobliżu zielonego szlaku turystycznego PTTK oraz gminnego szlaku pieszego powstańców. Projekt będzie służył jako oferta turystyczna dla turystów indywidualnych, osób uprawiających aktywną turystykę (trekking, Nordic Walking, turystyka rowerowa), dla odwiedzających teren Iwkowej rodzin z dziećmi, dla zorganizowanych wycieczek szkolnych (terenowe lekcje przyrody i historii), a także dla mieszkańców gminy.

 

Okres realizacji: 02.05.2016-31.12.2018

Całkowita wartość projektu: 7 041 749,05 zł

Wartość dofinansowania: 4 628 363,95 zł

 

Wartość projektu w części dotyczącej Gminy Iwkowa : 625 139,46 zł

Dofinansowanie części dotyczącej Gminy Iwkowa: 421 969,12 zł (67,50% kosztów kwalifikowalnych)

Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr).

Dodatkowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie www.lot.tarnow.pl

Chcesz wiedzieć więcej na temat powstających w subregionie tarnowskim przedsięwzięć ?

Już dziś zapisz się do newsletteru na stronie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej i bądź na bieżąco informowany o wydarzeniach w ramach powstającej infrastruktury.

Wróć