Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

Zaproszenie na Śliwkową Gimnazjadę w ZSP w Czchowie

Zaproszenie na Śliwkową Gimnazjadę w ZSP w Czchowie

Stowarzyszenie Dobroczynne „Iskierka Nadziei” działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie realizuje projekt pod nazwą „Wiosenna Śliwkowa Gimnazjada”. Celem zadania jest podniesienie jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich poprzez organizację przedsięwzięcia o charakterze promocyjno–rekreacyjnym.

Wiosenna Śliwkowa Gimnazjada to działanie innowacyjne na skalę obszaru. Skierowana jest do grupy około 400 osób z obszarów LGD. Realizacja zadania obejmuje wszystkie zasoby (kulturalno-historyczne i przyrodnicze). Dla uczestników przewidziano "quizy ze śliwką w tle", prezentacje multimedialne, wystawy tematyczne i degustację potraw z produktów lokalnych. Dodatkowo - gimnazjaliści zmierzą się w rywalizacji sportowej, walcząc o medale i nagrody.

Projekt przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa trójsektorowego (publicznego, społecznego i gospodarczego). W ramach zadania zostanie zrealizowana promocja obszaru Śliwkowego Szlaku, polegająca na konkretnych i trwałych działaniach.

Wszystkich zainteresowanych produktami lokalnymi zapraszamy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie już 20 listopada 2014.

Program Wiosennej Śliwkowej Gimnazjady:

  • 9:00 – 10:50 - Quizy ze śliwką w tle, zapoznanie z produktami lokalnymi, prezentacje i wystawy promujące walory przyrodnicze i historyczne obszarów LGD, degustacja potraw z produktów lokalnych.
  • 11:00 – Oficjalne rozpoczęcie Wiosennej Śwlikowej Gimnazjady.
  • 11:15 – Początek rywalizacji sportowej.
  • 13:00 – Ogłoszenie wyników, wręczenie medali i nagród.
  • 13:30 – 15:00 Quizy ze śliwką w tle, zapoznanie z produktami lokalnymi, prezentacje i wystawy promujące walory przyrodnicze i historyczne obszarów LGD, degustacja potraw z produktów lokalnych.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Iskierka Nadziei” i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, PROW na lata 2007-2013. Instytucja zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wróć