Aktualna pogoda
w Iwkowej

Temp

25°C

Wiatr

12 km/h

Aktualności

OZE - Materiały dla mieszkanców

OZE - Materiały dla mieszkanców

Wójt Gminy informuje, że Gmina Iwkowa rozpoczyna przygotowania do pozyskania dofinansowania na:

  • instalacje fotowoltaiczne,
  • instalacje solarne, 
  • pompy ciepła 
  • piece na biomasę. 


Poziom dofinansowania wynosi 60% minus podatek vat. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8 %. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (solary, fotowoltaika) na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23 %.

W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do składania ankiet - deklaracji udziału w Projekcie. Ankiety są dostępne poniżej jak również w Urzędzie Gminy w pokoju nr. 12 

Gmina będzie odpowiedzialna za przygotowanie i wdrożenie projektu.

Mieszkaniec który wypełni ankietę udziału w projekcie powinien podpisać umowę w Urzędzie Miasta (i uiścić opłatę na wskazane konto w umowie) na wykonanie inspekcji technicznej mającej na celu sprawdzenie możliwości budowy źródła OZE, pozwalającej określić rodzaj i moc instalacji OZE.Wysokość wpłaty jest równa iloczynowi ilości przeprowadzonych inspekcji dla poszczególnych źródeł OZE (instalacja solarna, instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła) i kwocie odpowiadającej danej inspekcji określonej poniżej (można wpłacać za 1,2,3 lub 4 analizy):

  • 1. instalacja solarna – 246,00 zł. 
  • 2. instalacja fotowoltaiczna – 270,60 zł. 
  • 3. pompa ciepła – 307,50 zł. 
  • 4. piec na biomasę – 259,00 zł

DANE DO PRZELEWU:
DOEKO GROUP Sp. z o.o.
Nr konta:66 1020 2906 0000 1802 0380 6247
Tytuł przelewu:INDYWIDUALNY NUMER UMOWY (LEWY GÓRNY RÓG NA UMOWIE)

Wszelkie pytania dotyczące strony technicznej przedsięwzięcia można kierować do działu technicznego: tel. 579 075 113 lub mailowo: biuro@doekogroup.pl

Ankiety uczestnictwa w projekcie oraz umowy na analizę technicznych możliwości budowy źródła OZE można składać w od 24 kwietnia do 15 maja 2017 r.

Wróć